Ilegálne pokračovanie Harryho Pottera

Autor: Peter F. 'Rius Jílek | 19.12.2007 o 19:55 | Karma článku: 4,37 | Prečítané:  1934x

Osemnásteho januára majú slovenskí potteromaniaci sviatok; vydavateľstvo Ikar prichádza s dlhoočakávaným prekladom siedmeho a údajne posledného dielu zo série románov o dobrodružstvách dospievajúceho čarodejníka Harryho Pottera pod názvom Harry Potter a Dary Smrti. Úpne náhodou som však zistil, že istá dvadsaťročná Lucia "Lucy" Homolová zo Slovenska pokračuje v písaní pôvodnou autorkou uzavretého príbehu, dokonca už má napísanú a na internete uverejnenú ôsmu časť pod názvom Harry Potter a Oblúk smrti (odkaz na server). Heh, nie som síce právnik, ale mám pocit, že mladá plagiátorka si neprečítala autorský zákon. Je totiž rozdiel mať takéto niečo doma v zásuvke alebo v DOC a PDF formáte na verejné stiahnutie.

Na internetovom serveri birdz.sk v sekcii Young Talents, ktorý oficiálne propaguje toto voľné pokračovanie je i rozhovor s autorkou, mimochodom vysokoškolskou študentkou (!). Inšpiráciou pokračovať v románe bola myšlienka jej vyučujúcej na prednáške o tom, "aby sme vždy zrealizovali svoje myšlienky a dotiahli ich do konca, akokoľvek by mali byt hlúpe a tak som sa rozhodla, že to skúsim". No neviem, či autorka dobre rozumela tomu, čo počula, pretože takáto rada, tak to je ozaj - ako sa hovorí - nad zlato.

Iste však treba dodať aj dôležitý fakt, že keby sa J. K. Rowling dozvedela, že nejaká Homolová zo Slovenska jej prebrala štafetu, asi by sa z toho pototo, tak ako ja po prečítaní hneď prvej kapitoly tohto veľdiela.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Sudcovia, ktorých spomína Kočnerova Threema. Kto čo spravil?

Súdna rada pozastavila výkon sudkyni Denise Cvikovej na pol roka.

Stĺpček šéfredaktorky

Stačilo krátke prepáčte, naletel som volavke

Krajina má právo na politikov, ktorým môže veriť.


Už ste čítali?