Skutočný príbeh Raťafáka Plachtu

Autor: Peter F. 'Rius Jílek | 16.3.2008 o 18:45 | Karma článku: 7,47 | Prečítané:  3074x

Raťafák Plachta patrí k jedným z najväčších zabávačov v histórii Česko-Slovenska.

Plachta na proteste proti degradácii žien na Miss Universe Slovenskej republiky 2008 pred Národným tenisovým centrom v BratislavePlachta na proteste proti degradácii žien na Miss Universe Slovenskej republiky 2008 pred Národným tenisovým centrom v Bratislave

Po zmene režimu sa však vytvárajúca garnitúra okolo autoritatívneho Vladimíra Mečiara - najprv cez frakciu hnutia Verejnosť proti násiliu Za demokratické Slovensko a napokon cez Hnutie za demokratické Slovensko (HZDS) - snažila Plachtu verejne skompromitovať: obvinenie z kolaborácie s Komunistickou stranou Československa - hoci nebol nikdy jej členom - a Štátnou bezpečnosťou - dodnes o takejto spolupráci nejestvuje žiadny dôkaz - bolo v skutočnosti len odvarom. Potom nasledovalo trestné stíhanie - oznámenie podal výtvarný umelec Marián Augustín Húska, vtedajší poslanec Národnej rady Slovenskej republiky (SR) za HZDS - za sexuálne násilie na maloletých a šírenie detskej pornografie. Tu sa ale jeho stopy končia. V deň vraždy riaditeľa Slovenského plynárenského priemyslu Jána Duckého - v ten istý deň košickí vyšetrovatelia objavili i Harvepínovu odseknutú hlavu bez tela - sa pod ním doslova zľahla zem.

Nedávne šokujúce odhalenie o únose a držaní Plachtu proti jeho vôli v skladových priestoroch budovy Slovenskej televízie v Bratislave - psychický teror a fyzické násilie vyvrcholilo v čase riaditeľovania sadistického Richarda Rybníčka - prinieslo nové svetlo do tejto kauzy. Za všetkým v skutočnosti stál strach demokratických uzurpátorov moci z občianskej podpory nikdy nevzniknutej Sociálnoliberálnej strany slovenských - predtým československých - bábok. Harvepínova záhadná vražda, Kukova skorumpovanosť - údajne stál za jeho likvidáciou pre osobné nepriateľstvo - a Qyxovo donášanie bývalému ministrovi vnútra SR Gustávovi Krajčimu - ktorý sa priamo podieľal na byrokratickom zmarení dokumentácie o pokusoch registrovať túto stranu - boli prejavom mečiaristickej hegemónie v deväťdesiatych rokov minulého storočia.

Po uniknutí Plachtu z väznenia sa jeho život radikálne zmenil. Žije sám, vyhýba sa kontaktu s ľuďmi - výnimkou je spolupráca s moderátorkou Televíznych novín televízie Markíza Mariannou Ďurianovou (viď) - a ambulantne sa lieči na psychiatrii. Ako sa však vyjadril: "Po dlhom strádaní, po blúdení cestou-necestou, po zlých skúsenostiach som opäť späť..." Svedčí o tom jeho účasť na proteste proti degradácii žien na súťažiach typu Miss Universe SR 2008 (viď).

V spoločnosti sa však šíri fáma o tom, že všetky Plachtove ponovembrové peripetie má na svedomí neopätovaná láska k jeho dlhoročnému televíznemu partnerovi mímovi Valentínovi. Čas hádam ukáže, ako to bolo naozaj vo všetkých súvislostiach. Bez ohľadu na to: Raťafák, držíme Ti palce!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Kollár ležal na špeciálnom oddelení. Nemal prijímať návštevy ani nahrávať videá

O tom, že počas hospitalizácie vystúpil v televízii, nemocnica nevedela.


Už ste čítali?