Skutočný príbeh Raťafáka Plachtu

Autor: Peter F. 'Rius Jílek | 16.3.2008 o 18:45 | Karma článku: 7,47 | Prečítané:  2998x

Raťafák Plachta patrí k jedným z najväčších zabávačov v histórii Česko-Slovenska.

Plachta na proteste proti degradácii žien na Miss Universe Slovenskej republiky 2008 pred Národným tenisovým centrom v BratislavePlachta na proteste proti degradácii žien na Miss Universe Slovenskej republiky 2008 pred Národným tenisovým centrom v Bratislave

Po zmene režimu sa však vytvárajúca garnitúra okolo autoritatívneho Vladimíra Mečiara - najprv cez frakciu hnutia Verejnosť proti násiliu Za demokratické Slovensko a napokon cez Hnutie za demokratické Slovensko (HZDS) - snažila Plachtu verejne skompromitovať: obvinenie z kolaborácie s Komunistickou stranou Československa - hoci nebol nikdy jej členom - a Štátnou bezpečnosťou - dodnes o takejto spolupráci nejestvuje žiadny dôkaz - bolo v skutočnosti len odvarom. Potom nasledovalo trestné stíhanie - oznámenie podal výtvarný umelec Marián Augustín Húska, vtedajší poslanec Národnej rady Slovenskej republiky (SR) za HZDS - za sexuálne násilie na maloletých a šírenie detskej pornografie. Tu sa ale jeho stopy končia. V deň vraždy riaditeľa Slovenského plynárenského priemyslu Jána Duckého - v ten istý deň košickí vyšetrovatelia objavili i Harvepínovu odseknutú hlavu bez tela - sa pod ním doslova zľahla zem.

Nedávne šokujúce odhalenie o únose a držaní Plachtu proti jeho vôli v skladových priestoroch budovy Slovenskej televízie v Bratislave - psychický teror a fyzické násilie vyvrcholilo v čase riaditeľovania sadistického Richarda Rybníčka - prinieslo nové svetlo do tejto kauzy. Za všetkým v skutočnosti stál strach demokratických uzurpátorov moci z občianskej podpory nikdy nevzniknutej Sociálnoliberálnej strany slovenských - predtým československých - bábok. Harvepínova záhadná vražda, Kukova skorumpovanosť - údajne stál za jeho likvidáciou pre osobné nepriateľstvo - a Qyxovo donášanie bývalému ministrovi vnútra SR Gustávovi Krajčimu - ktorý sa priamo podieľal na byrokratickom zmarení dokumentácie o pokusoch registrovať túto stranu - boli prejavom mečiaristickej hegemónie v deväťdesiatych rokov minulého storočia.

Po uniknutí Plachtu z väznenia sa jeho život radikálne zmenil. Žije sám, vyhýba sa kontaktu s ľuďmi - výnimkou je spolupráca s moderátorkou Televíznych novín televízie Markíza Mariannou Ďurianovou (viď) - a ambulantne sa lieči na psychiatrii. Ako sa však vyjadril: "Po dlhom strádaní, po blúdení cestou-necestou, po zlých skúsenostiach som opäť späť..." Svedčí o tom jeho účasť na proteste proti degradácii žien na súťažiach typu Miss Universe SR 2008 (viď).

V spoločnosti sa však šíri fáma o tom, že všetky Plachtove ponovembrové peripetie má na svedomí neopätovaná láska k jeho dlhoročnému televíznemu partnerovi mímovi Valentínovi. Čas hádam ukáže, ako to bolo naozaj vo všetkých súvislostiach. Bez ohľadu na to: Raťafák, držíme Ti palce!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Maďarič a Poliačik sa v parlamente spojili, predkladajú spoločný návrh zákona o RTVS

V RTVS je časť redaktorov nespokojná, hovorí o pretláčaní konšpiračných teórií. Nedávno skončili štyria externisti, ktorí boli k vedeniu kritickí.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Béla na sebe nechá aj drevo rúbať

Koaličná dohoda už je len na ozdobu.

AUTORSKÁ STRANA PETRA SCHUTZA

Trump je najškodlivejší zjav, čo Zem nosila

Výročná správa SIS je opäť raz akoby volanie po zrušení inštitúcie.


Už ste čítali?