Nahradí Ivana Gašparoviča Raťafák Plachta?

Autor: Peter F. 'Rius Jílek | 21.3.2008 o 14:55 | Karma článku: 3,75 | Prečítané:  1566x

Po sporoch Kresťanskodemokratického hnutia a Slovenskej demokratickej a kresťanskej únie-Demokratickej strany o Ivetu Radičovú sa objavuje ďalší. Konferencia biskupov Slovenska (KBS) odmieta nomináciu Raťafáka Plachtu Smerom - sociálnou demokraciou (Smer - SD) do pozície prezidenta Slovenskej republiky (SR). Proti Plachtovi sa tradične postavila Ľudová strana - Hnutie za demokratické Slovensko a Slovenská národná strana (SNS). Predseda SNS Ján Slota tvrdí: "Ag je ten... ta... to... figuryna buz**ant, nemože biť pre-pre-prezyden slovenskeho publyka... rebryka... re-publyka!" (Preklad do spisovnej slovenčiny: Ak je tento reprezentant bábkovej menšiny homosexuálnej orientácie, nepodporíme jeho kandidatúru na prezidenta SR.)

Predseda Smeru - SD Róbert Fico sa dostal medzi mlynské kamene. Na jednej strane tlak zo Strany európskych socialistov, aby prezidentský kandidát spĺňal liberálne a sociálne princípy, na strane druhej osobné priateľstvo tohto socialistu s klerikalistami a nacionalistami. Hovorca KBS Marián Gavenda sa údajne Ficovi vyhrážal exkomunikáciou. Nepodarilo sa nám však zistiť, či tento argument predsedu vlády SR vystrašil, dokonca nevieme, či bol pokrstený a aký je jeho vzťah k praktizovaniu rímskokatolicizmu.

Čo z toho vzíde? Ak sa ani vláda ani opozícia nedohodnú na vlastných kandidatúrach, je dosť možné, že najopozičnejšia strana zo všetkých opozičných strán - novovznikajúci Konzervatívni demokrati Slovenska podporia známeho módneho návrhára Františka Mikloška. Celými prezidentskými voľbami však môže otriasť ešte ilegálna Slovenská pospolitosť (SP) - národná strana, legálne fungujúca ako združenie SP. Fuhrer Marián Kotleba plánuje naklonovať Andreja Hlinku. Momentálne prebieha expedícia na čele s historikom Milanom S. Ďuricom, ktorý sa už dávnejšie vyjadril, že len on jediný pozná skutočné miesto odpočinku otca národa.

A čo na to samotný Plachta? Na otázky novinárov neodpovedal, iba vyhlásil: "Slota, vráť mi moje auto!"

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Kollár ležal na špeciálnom oddelení. Nemal prijímať návštevy ani nahrávať videá

O tom, že počas hospitalizácie vystúpil v televízii, nemocnica nevedela.

Dobré ráno

Dobré ráno: Raz si pamätá, raz nie. Čo priznala Jankovská?

Vo výpovedi spomína aj Roberta Fica.


Už ste čítali?