Rasizmus na Facebooku pokračuje alebo Ziadne vyhody ciganom! III

Autor: Peter F. 'Rius Jílek | 21.12.2009 o 9:51 | Karma článku: 4,70 | Prečítané:  2032x

Zrušenie vyše sedemdesiattisícovej fanúšikovskej stránky "Ziadne vyhody ciganom!" - Veď toľko obyvateľov nemá ani Trnava! - bol síce úspech všetkých racionálne zmýšľajúcich občanov tejto krajiny, napriek tomu si asi každý z nich uvedomuje, že ľudská hlúposť je bezmedzná a rastie ako huby po daždi. Objavujú sa preto ďalšie a ďalšie diskusné fóra, niektoré na hranici zákona, iné ho zase výrazne prekračujúce.

Drvivá väčšina ich členov však jednoznačne podporuje nenávistný prístup voči rómskej etnicite, bez ohľadu na to, či aktívne podporuje anachronický nacionalizmus alebo iné podoby ultrapravicovej demagógie a populizmu. V skutočnosti len vyjadrujú svoju osobnostnú plytkosť založenú na myšlienkovej prázdnote a neschopnosti kriticky odlíšiť hrušky od jabĺk. Svedčí to azda o priemernej slovenskej rodine či slovenskom školskom systéme? V oboch týchto inštitúciách je totiž občianska výchova v troskách. Po dvadsiatich rokov od pádu komunizmu sa v tejto malomestsko-vidiecky limitovanej spoločnosti nedokázala vytvoriť občiansky aktívna stredná vrstva, ktorá by sa nestotožňovala so stereotypmi a patrične by to dávala najavo. Vzdelanie však v tomto prípade nezohráva žiadnu úlohu, pretože - ako možno vidieť - i vysokoškolsky vzdelaní ľudia dokážu zdieľať podobné názory ako ich nevzdelaná vetva, ktorej z kanád trčia stohy slamy.

Žijeme v krajine, ktorá dokáže obviniť kohokoľvek zo svojich problémov, či už Čechov, Maďarov, Rómov, Židov a novšie už i homosexuálov a muslimov, ale veď to je vlastne v poriadku, keď etnokultúrna identita pre mnohých znamená hokej, ospravedlňovanie ľudáctva alebo oboje naraz.

Aktuálny zoznam protirómskych skupín a stránok na Facebooku:

v češtine

v slovenčine

 

Prajem príjemné prežitie zimných sviatkov a veselší nastupujúci nový rok.

(Predcházajúce články: Ziadne vyhody ciganom!, Ziadne vyhody ciganom! II)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Kollár ležal na špeciálnom oddelení. Nemal prijímať návštevy ani nahrávať videá

O tom, že počas hospitalizácie vystúpil v televízii, nemocnica nevedela.

CYNICKÁ OBLUDA

Najväčší Kollárov problém

Krajniak povedal, že za Kollárom do nemocnice nechodili žiadne mladé priateľky, ale výhradne "dámy v rokoch".


Už ste čítali?